O divadle ADVERTE

Strašnické Divadlo bylo postaveno v letech 1958–1961 jako kulturní dům. V budově divadla působilo několik let Divadlo Járy Cimrmana, poté sdružení Divadlo Company.cz a od roku 2013 do 2018 bylo rezidentem Divadlo X10.

Nejslavnější období budova zažila v době, kdy tu působilo Divadlo Járy Cimrmana. Tehdy býval sál kapacitně určený pro 250 diváků permanentně vyprodán. Během této doby se divadlo také stalo kulisou pro film Nejistá sezóna. V roce 1992 ale cimrmanovská společnost změnila působiště. V dalším roce ukončil svou činnost v tomto objektu Obvodní kulturní dům a vzniklo Divadlo Solidarita. V roce 2005 se budova přejmenovala na Strašnické divadlo.​

Od září roku 2019 jsme dostali šanci hrát zde pravidelně, takže můžeme říct, že se Strašnické Divadlo stalo naší domovskou scénou.​

Logo Strašnické divadlo ADVERTE Praha
Moc děkujeme za tuhle šanci a věříme, že Strašnickému Divadlu vrátíme zpět jeho lesk a slávu.
Ála Šebková

Dramaturg : PETR CHRISTOV [*1978 v Turnově]

Překladatel, kritik, univerzitní pedagog. Působí na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde přednáší zejména o divadle a francouzské literatuře. Pravidelně spolupracuje s francouzskými univerzitami a kulturními institucemi. Z francouzštiny překladá divadelní hry, beletrii i odbornou literaturu. Pro divadlo přeložil hry komediální i vážné, celovečerní i jednoaktové, v próze i ve verších, současné i středověké. O překládání pro divadlo píše, učí, vede dílny a workshopy. Jako supervizor a lektor se spolupodílí na inspirativních česko-francouzských projektech: festivalu francouzského divadla v Praze Sněz tu žábu/Mange ta grenouille, festivalu českého divadla v Paříži Fais un saut à Prague/Na skok do Prahy, ostravské Dílně literární překladu… Dlouhodobě se snaží prosazovat ideu, že dobrý překladatel nemůže nebýt dramaturgem sui generis.

Divadlo ADVERTE - divadlo francouzské komedie proto považuje za dobrou příležitost, jak českému prostředí nabídnout kvalitní francouzskou divadelní zábavu. Dobré divadlo totiž začíná (už) dobrým překladem.

KONTAKTY

KANCELÁŘ

Adverte s.r.o. 
Sellnerova 284,
293 01, Mladá Boleslav

OBCHOD A POKLADNA

Olga Fojtíková 
adverteobchod@email.cz
+420 604 244 136

PRONÁJEM DIVADLA

Ála Šebková
ala.sebkova@adverte.cz
+420 605 233 333

DRAMATURG a REŽIE

Jakub Maceček
macecekjakub@seznam.cz
  

MAJITEL a JEDNATEL

Ála Šebková
ala.sebkova@adverte.cz
+420 605 233 333

PRODUKCE

Lucie Vojtová
advertedivadlo@seznam.cz